GELOYLU TOPLUMU VE IĞDIR HALKINA DUYURUMUZDUR:

Seçimler yaklaştıkça Iğdır’daki siyasi partilerde hareketlilik olduğunu görmekte, yıllardır alışageldiğimiz kısır döngü temelli, hatta çoğu kez ırkçı ve etnik milliyetçi lobilerin devreye girerek kendilerine paye ve mevkii kapmaya çalıştıklarına tanıklık etmekteyiz.

Siyaset yorgunu olan Geloylu Toplumu, daha önce yapmış olduğu toplantılarda vermiş olduğu ve namusu üzerine yemin ettiği aşağıdaki prensiplere bağlı kalmayı bir görev olarak bilir:

  1. Geloylu Toplumu, partilerin hizmetinde değil; tam aksine partiler Geloylu Toplumunun hizmetindedirler. Partiler gelip gider ama Geloylu Toplumu bakidir.
  2. Her Geloylu istediği partide görev alabilir ve almalıdır da… Hatta her partinin il ve ilçe başkanlıklarının tamamının Geloylu olması bizi mutlu eder. Ancak bunu yaparken, siyaset adaylarının, Geloylu Toplumu içinde propaganda ve yönlendirme yapması yasaktır. Geloylu Toplumunu kimse kendi siyasi hedeflerine alet edemez, üzerinde duygusal, ailesel veya parasal baskı kuramaz. Bu durumun şiddetle karşısında olacağız.
  3. Geloylu Toplumu, seçim zamanı hür iradesini özgürce kullanma hakkına ayrıca istediği partiye oy verme veya oy vermeme hak ve özgürlüğüne sahiptir. Kimseye hesap vermek zorunda değildir. Yapılan baskıları ve yönlendirmeleri kesinlikle reddetmelidir. Bu duruş, her Geloylunun namus ve gurur meselesidir.
  4. Iğdır’da maalesef paranın siyasetin içine girdiğine tanıklık etmekteyiz. Para teklifi karşılığı kendi oyunu veya ailesinin oyunu satılığa çıkaranlar teşhir ve tecrit edileceklerdir.
  5. Geloylu Toplumu, her siyasi partiye eşit mesafededir. Propaganda zamanı adaylar istedikleri gibi, hiçbir baskı görmeden Geloylu köylerinde düşüncelerini özgürce açıklama hakkına sahiptirler. Her aday, Iğdır ve Türkiye için daha iyi bir demokrasi umudu veren bir aktör ve samimi bir hemşeri olarak gerekli ilgiye mazhar olacaktır.
  6. Seçim zamanı açık oy kullanma ve telkinde bulunmak kesinlikle yasaktır.
  7. Geloylu Toplumu, gizli veya açık kulis ve lobilerden uzak durmalı, onurlu bir duruş sergilemelidir. Özgür düşüncesi aynı zamanda onurudur. Duruşundan taviz vermemeli ve bu prensiplerine bağlı kalmalıdır. Ayrımcılık yapmayan ve hizmet odaklı adayları ön plana çıkarmalıdır.

GELOYLU TOPLUMU KOMİTESİ ADINA MÜCAHİT ÖZDEN HUN