IĞDIR BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN YAŞAR AKKUŞ’U HATIRLARKEN

Değerli Okuyucular:

Zaman gelir “Sessizlik ihanettir” diye yazılır. Zaman gelir “Unutmak ihanettir,” diye yazılır.

Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş’u unutmak bir ihanettir. Özellikle yerel seçimlerin yaklaştığı böyle bir dönemde haksız yere cezaevine konan Başkan Yaşar Akkuş’u tekrar hatırlamak, onu sevgiyle yâd etmek her Iğdırlının bir görevidir.

 

Yaşar Akkuş, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde % 50.1 alarak Iğdır Belediye Başkanı seçildi. Bir Kürd’ün Belediye Başkanı olmasına tahammül edemeyen karanlık çevreler, ırkçı lobiler harekete geçtiler. Sahte gizli tanıklar devreye sokuldu. Hakkında soruşturma açıldı. 15 Mayıs 2020’de gözaltına alındı. Tutuklanıp Erzurum Cezaevine kondu.

Başkan Yaşar Akkuş, halen Erzurum Cezaevinde tutukludur.

Bugün (12 Aralık) Başkan Yaşar Akkuş kardeşimden bir mektup aldım. Satırlar acı ve ıstırapla yoğrulmuştu. Mektubu okudukça içimde tarifsiz bir isyan duygusu uyandı.

Yaşar Akkuş Başkanın mektubunun bazı satırlarını sizlerle paylaşmak istedim:

“… kalp ameliyatı olmamın dışında başka bir çare kalmayınca ameliyat oldum. Ancak ameliyat istenildiği gibi geçmedi. Ameliyattan bir gün sonra iç kanama sorunu ortaya çıktı. Acil olarak ikinci kez ameliyata alındım. Aradan on beş gün geçti. Bu kez akciğerler su topladığı için üçüncü kez ameliyat oldum. Tam iyileştim diye umutlanırken, kalpte su birikmesi nedeniyle kalpten ikinci kez ameliyat oldum. Zorlu ve ıstıraplı bir süreç yaşadım.”

Başkan Yaşar Akkuş’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Özgürlüğüne kavuşması, ailesine ve halkına geri dönmesi en büyük temennimdir. Saygılarımla. Mücahit Özden Hun

Yaşar Akkuş Kimdir?

Yaşar Akkuş, 1981’de Iğdır Merkeze bağlı Yüzbaşılar köyünde dünyaya gelir. Niğde Üniversitesi Mahalli İdareler (Yerel Yönetimler) bölümünden mezun olur. Iğdır’a yerleşir. Başarılı bir iş insanı olarak ithalat, ihracat, oto galeri, oto kiralama, tarım ve hayvancılıkla uğraşır. Siyasete ilgi duyar. 2005 yılına kadar HADEP-DEHAP Gençlik Kolları Sekreterliği ve Başkanlığı görevlerini üstlenir. Mahalle ve köy komisyonlarında ve partinin seçim çalışmalarında aktif görev alır. Yaşar Akkuş 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Iğdır Belediye Başkanı seçildi.

Başkan Yaşar Akkuş, çalışmaları denetlerken

 85 Toplam Görüntülenme