PROF. DR. HALUK SELVİ MECLİS ARŞİVLERİNİ TAHRİFATA DEVAM EDİYOR…

PROF. DR. HALUK SELVİ MECLİS ARŞİVLERİNİ TAHRİFATA DEVAM EDİYOR…

Değerli Okuyucular!

Bildiğiniz gibi Sakarya Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Haluk Selvi’nin TBMM yayınlarında çıkan “Milli Mücadelede TBMM’ye Anadolu’dan Çekilen Telgraflar” isimli kitabının Iğdır ile ilgili bölümünde yaptığı tahrifatı konusunda bir köşe yazısı yazıp kamuoyunun dikkatine sundum. Kamuoyundan özür dilemek yerine panikleyen Profesör gizli (!) bir şekilde bugün de tahrifat yapmaya devam etti:

Daha düne kadar (https://www.tbmm.gov.tr/yayinlar/telgraflar_kitabi2020.pdf) adresindeki kitabın 197’inci sayfasındaki 38 Nolu alt başlık altında Iğdır ile ilgili bölümde şöyle bir yazı vardı:

“….Daha sonra bölgeye gelen İngiliz yönetimindeki Anzak askerleri, Kars’ta kurulan bu yönetimi dağıtmış ve İbrahim Cihangiroğlu’nu asarak idam etmiştir. Üst düzey yöneticiler Malta’ya sürülürken, Iğdırlı Ekber (Tufan), Meşhedi Bilal (Toksöz) ve Ali Mirza Bey sürgünden kaçmışlardır.”

Ancak bugünden itibaren ((https://www.tbmm.gov.tr/yayinlar/telgraflar_kitabi2020.pdf) adresindeki bu yazı aşağıdaki gibi değiştirilmiştir:

“…..Daha sonra bölgeye gelen İngiliz yönetimindeki Anzak askerleri, Kars’ta kurulan bu yönetimi dağıtmış ve İbrahim Cihangiroğlu’nu Malta’ya sürmüştür. Üst düzey yöneticiler Malta’ya sürülürken, Iğdırlı Ekber (Tufan), Meşhedi Bilal (Toksöz) ve Ali Mirza Bey sürgünde olmaktan kurtulmuşlardır.”

Değerli Okuyucular!

Deveye sormuşlar boynun niçin eğri? Deve de cevaplamış: “Nerem düz ki!” Yazdığı her cümle yanlış ve tahrifat dolu olan zavallı Profesöre en azından bir minnet borcumuz var: Merhum İbrahim Cihangiroğlu’nu asılmaktan kurtarıp Malta’ya sürgüne göndermiştir. TBBM’deki PDF dosyasını değiştirmekle bu iş bitmiyor. Piyasada satılan kitaplar derhal toplatılmalı ve arka arkaya iki tahrifat yapan bu muhterem zatın Profesörlük unvanı geri alınmalıdır.

EY PROFESÖR! IĞDIR TARİHİNİ TAHRİF ETMEKTEN VE YANLIŞ BİLGİ DAĞITMAKTAN SUÇLU BULUNDUNUZ.  IĞDIR HALKINA VE ŞAHSIMA KARŞI ÖZÜR BORCUNUZ VAR!

MÜCAHİT ÖZDEN HUN